کشور کانادا ،ویزای کانادا و انواع آن و تمامی نکات

هر کشوری برای ورود  و اقامت افراد قوانین مختلفی دارد که قبل از برنامه ریزی و اقدام به سفر باید درباره آنها اطلاعات داشته و با دید باز اقدام به درخواست ویزا کرد.


شناخت کلی از کشور کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ  جهان است،  که با  آمریکای شمالی مرز مشترک دارد و بخش وسیعی از قاره آمریکارا اشغال کرده است . این کشور بزرگ با وجود وسعت زیادی که دارد،  یکی از کشور های کم جمعیت  جهان به شمار می آید . کانادا به دلیل غنای  منابع طبیعی  و چشم انداز های بکر و گسترده ای که دارد  یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان نیز به حساب می آید . انگلیسی و فرانسوی  دو زبان رسمی کانادا هستند.
کانادا کشور  وسیع و گسترده ای است که  زیبایی های طبیعی فراوانی دارد .از نظر پیشرفت اقتصادی و  فناوری با همسایه خود آمریکا رقابت نسبتا نزدیکی دارد. البته  بین این دو کشور تفاوت های فاحشی هم  وجود دارد. بخش اعظم تاریخ و فرهنگ این کشور متاثر از  دو کشور اروپایی انگلیس و فرانسه  است که منجر به  دوزبان و دو ماهیت متفاوت در این کشور شده است.
 به طور کلی  سطح کیفیت زندگی در کانادا بسیار بالاست. می توان گفت کانادا  در آزادی های اقتصادی، جلوگیری از فساد، احترام به حقوق شهروندی و….  سرآمد بسیاری از کشورهاست . این کشورتوانسته است  با وجود تنوع فرهنگی و  زبانی که دارد، و با اینکه  اقلیت های زیادی در سراسر این کشور زندگی می کنند ،به خوبی تمام امور را مدیریت کند .
با اینکه مناطق  جغرافیایی وسیعی  در این کشور وجود دارد،  تنوع آب هوایی زیادی ندارد و در اکثر نقاط آن  ، آب و هوای کوهستانی غالب است.   بیشتر  شهرهای آن ، سرمای سخت و طاقت فرسا یی دارند . و تابستان های آن، کوتاه و معتدل اَست . به عبارتی می توان گفت  دمای میانگین کانادا نسبت به سایر کشورهای آمریکایی و اروپایی ، پایین است و در زمرهء کشور های سردسیر جهان قرار دارد.


سفر به کانادا 

امروزه کانادا به  یکی از  بهترین مقاصد  گردشگری و زندگی تبدیل شده است . گردشگران و مهاجران زیادی، این کشور را به عنوان  مقصد ی عالی برای گردش، کار، تحصیل ویا زندگی در نظر می گیرند. فرقی نمی کند انگیزه شما برای سفر به کانادَا هر چه باشد ، شما ملزم به دریافت ویزا ی کانادا هستید . در   ویزا کانادا، و همچنین اینجا در ادامه ، اطلاعات جامعی در باره انواع ویزای کانادا، شرایط ، هزینه ها و مدارک مورد نیاز و… ارائه می شود.


 ویزای کانادا 

پروسه دریافت ویزای کانادا پیچیده است . زیرا لازم است مدارک و مستندات زیادی تهیه و ارائه شود.  کانادا کشوری مهاجر پذیر است وبه مهاجران خود نیاز دارد.  بنابراین به نفع شما است که از ابتدا مسیر صحیحی را برای مهاجرت انتخاب کنید زیرا در این صورت  می توانید به راحتی  ویزای در خواستی خود از کانادا را دریافت کنید  و از مزایای عالی این کشور بهرمند شوید.
  اولین نکته ای که باید به آن  توجه کنید، این است که به درستیِ انتخاب خود برای مهاجرت   به کانادا اطمینان داشته باشید.  بسته به اهداف و شرایط شخصی هر فرد، شرایط و روش های زیادی برای اخذ ویزای کانادا و اقامت دائم و مهاجرت  وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم .


انواع  ویزای کانادا

 1. ویزای موقت
 2. ویزای اقامت دائم

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا برای افرادی است  که مایل اند برای تحصیل و یا تفریح به کانادا بروند . اگر قصد دارید برای مدت محدودی به این کشور سفر کنید، ویزای موقت بهترین گزینه برای شماست .

1-1ویزای  تحصیلی 

نظام آموزشی در کانادا بسیار پیشرفته است . بنابراین  یکی از بهترین گزینه های دانشجویان  برای ادامه تحصیل با شرایط عالی به حساب می آید. این کشور یکی از قانونمند ترین و  مجهز ترین کشور ها برای ادامه  تحصیل است . یکی از مهم ترین نکات اخذ ویزای تحصیلی این است که شما می توانید خانواده و  یا همسرتان را با خودتان همراه کنید. این کشور برای دانشجویان بین المللی مقصد  ایده آلی به شمار می آید  زیرا دانشجویان،در حین تحصیل امکان کار کردن هم دارند. سیستم آموزشی  کانادا در دو بخش دولتی  و خصوصی اجرا  می شود. این نظام خصوصی و دولتی   برای تمام دورهای ابتدایی،  متوسطه و دانشگاهی  وجود دارد . ویزای تحصیلی دو نوع است.

1-1-1 ویزای دانش آموزی:

این ویزا برای متقاضیان  پنج ساله   تا  18 ساله است . مقطع تحصیلی درمدارس شامل  12 سطح تحصیلی است . مقطع ابتدایی  6 سطح، راهنمایی  سه سطح و مقطع دبیرستان نیز از سه سطح تشکیل شده است.شهریه  مدارس دولتی برای مهاجران سالانه حدود 10 تا 14 هزار دلار است . بدیهی است هزینه مدارس خصوصی به مراتب بالاتر از این مبلغ خواهد بود.

1_1_2_ ویزای دانشجویی:

تحصیلات تکمیلی در کانادا مانند  سایر کشورها ی جهان پس از پایان دبیرستان آغاز می شود. ادامه تحصیل به ترتیب در مقطع  لیسانس، فوق لیسانس و دکترا خواهد بود . دانشگاه های بین المللی پیشرفته زیادی در سرتاسر کانادا  وجود دارد که مدراکی معتبر در سطح جهانی ارائه می دهند.


1_2_ سوپر ویزا 

سوپز ویزا برای افرادی پیشنهاد می شود که می خواهند مدت زمان کمی در کانادا اقامت دااشته باشند .این دسته از ویزا ها برای اهداف مختلفی ارائه می شود. یکی از آنها ویزای بازدید والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها از فرزندان و نوه هایشان است و کلا برای دیدار اقوام کاربرد دارد.   به ابن نوع ویزا سوپر ویزا گفته می شود.این ویزا به گروه ویزا های اقامت موقت تعلق دارد.
افرادی که از این ویزا استفاده می کنند مجاز به کار یا ثبت نام در موسسه های آموزشی نیستند. آنها فقط مجازند از  اقوام ونیز از کشورکانادا بازدید کنند، و هیچ مزایایی هم شامل این دسته از افراد نمی شود.


1_3_ ویزای توریستی کانادا 

 اگر بخواهید  برای مدت زمان کوتاهی که منظور کمتر از 6 ماه است به کانادا سفر کنید ، باید ویزای موقت دریافت کنید .این نوع  ویزا نیز بسته به اهداف و  دلایل شخصیِ افراد ، انواع مختلفی دارد که مهم ترین کاربرد این ویزا، ویزای توریستی کانادا است . شما با داشتن  ویزای توریستی اجازهء اقامت موقت در این کشوررا برای مواردی مانند گردشگری و یا  دیدار اقوام دارید . نکته مهمی که  دراین نوع ویزا باید بدانید این است  که باید  متعهد شوید  که اقامت شما در کانادا موقتی است و ملزم هستید در پایان ویزای خود از کانادا خارج شوید.


1_4_ ویزای تجاری کانادا 

یکی دیگر از ویزاهای اقامت موقت کانادا، ویزایی است  که به نمایندگان تجاری و یا هیئت های نمایندگی اجازه می دهد تا برای انجام کار با شرکت هایی که در کانادا هستند به این کشور مسافرت کنند. به این ویزا، ویزای  تجاری و نمایندگان مشاغل گفته می شود.
 اقتصاد کانادا  بسیار پیشرفته است و مشاغل و افراد زیادی را که مایل به توسعه روابط تجاری هستند جذب می کند. گاهی اوقات ممکن است این افراد برای اجرای  برنامه های خود یا امضای توافق نامه های تجاری نیاز داشته باشند به  کاناداسفر کنند  و دیداری با شرکای تجاری خود داشته باشند. در این صورت برای ورود به کانادا می بایستی ویزا داشته باشند. به همین دلیل است که دولت کانادا امکانی برای ویزای کارمندان و نمایندگان تجاری  ایجاد کرده است.
ویزای نمایندگان مشاغل و نمایندگان تجاری جزو  ویزای موقت است ، و بدین  معنی  است که فردی  که این ویزا  را  دارد می تواند فقط برای مدت زمانی کوتاه و معمولاً حداکثر تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشد . به علاوه ،  متقاضی  این ویزا مجازنیست در هیچ شرکتی در کانادا کار کند . او  تنها  مجاز به مذاکره  در مورد تجارت و امضای هرگونه توافق نامه احتمالی است.


1_5_ ویزای کار کانادا 

کانادا کشور  پیشرفته ای  است که  فرصت های کاری  زیادی در آن وجود دارد . اگر متقاضی کار در کانادا هستید ، باید حتما  مجوز کار در کانادا را داشته باشید . با داشتن  ویزای کار  شما مجاز خواهید بود  تا  کارفرمایی  پیدا کنید و  قراردادی کاری را به طور قانونی  امضا کنید. در واقع مجوز کار، همان مدرکی  است که هنگام درخواست این ویزا برای رفتن به کانادا باید درخواست کنید.بدین ترتیب دفتر سفارت، درخواست ویزای شما را به عنوان درخواست اجازه کار تلقی می کند .
از دو طریق می توانید مجوز کار در کانادا را دریافت کنید:
-از طریق ویزای کار موقت
-از طریق ویزای کار دائمی یا مهاجرت
ویزای کار موقت برای کانادا دائمی نیست و بسته  به نوع انتخاب شما، پس از  چند ماه یا چندسال، منقضی می شود. این بدان معنی است که پس از اتمام ویزای کار کانادا، شما می بایستی برای تمدید آن درخواست کنید یا به کشور خود بازگردید . حداکثر  زمانی که می توانید به طور موقت با تمام تمدید های بعدی در کانادا کار کنید 4 سال است.
 گروه دوم این  ویزا به افرادی داده می شود که به  کانادا مهاجرت می کنند.


ویزای دائم کانادا

ویزای دائم کانادا ویزایی است که به فرد اجازه می دهد تا به طور دائم در کشور کانادا مستقر شود. به این ویزا  ویزای مهاجرتی هم می گویند و انواع مختلفی  دارد.


2_1_ ویزای دائم کانادا  با سرمایه گذاری  

برای دریافت این نوع ویزا که به منزله مهاجرت نیز هست، فرد می بایستی  در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری کند و حداقل سرمایه خالص او باید800،000 دلارکانادا  باشد . البته دولت کانادا  این سرمایه را پس از پنج سال  و  بدون  بهره به او  باز می گرداند.


2-2- ویزای دائم کانادا برای استارت آپ ها 

این نوع  ویزا به  افرادی تعلق می گیرد  که در کانادا ایجادِ کسب و کار  می کنند.  درواقع ، اینان به طور مستقل  در اقتصاد کانادا نقش دارند. در صورتی که  حداقل سرمایه خالص آنان   300،000 دلار کانادا  باشد ، شرط لازم برای دریافت این ویزا را دارند . ضمن اینکه  باید متعهد شوند  که  اشتغال زایی آنان به مدت 3 سال از زمان حضورشان در کانادا ، تداوم داشته باشد.


2_3_ ویزای  متخصص ها

این ویزا به  افرادی داده می شود  که در کار، ورزش، فرهنگ و یا کشاورزی تخصص  دارند و می توانند در حرفهء خود  شروع به کار کنند.  متقاضیان دریافت این نوع ویزا باید مهارت خود را به بهترین نحوی ارائه دهند و  شروع به کار کنند.


2_4_ویزای  تکفل افراد خانواده

ویزای تکفل یا  سرپرستی  خانواده، به این افراد  اجازه می دهد  برای همیشه به کانادا مهاجرت کنند.


2_5_ویزای ورود اکسپرس  Express Entry 

ویزای  ورود اکسپرس،  نوعی  ویزای آنلاین  است که دولت فدرال  کانادا آن را طراحی کرده است تا  به  مردم  سراسر جهان اجازه دهد تا  بر اساس مهارت و حرفه  خاص خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.
ویزای برنامه  کارحرفه ای  فدرال  (Federal Skilled Trade Program)  FSTP  برای کارگران ماهر یا Skilled workers) ( کاربرد دارد . توجه داشته باشید که سطح کار و تجربه فرد باید  دست کم در حد تکنیسین باشد نه کارگر ساده . افرادی که در  مشاغل  و حرفه هایی نظیر :
نجاری، مکانیکی هواپیما، اپراتوری جرثقیل، مکانیکی تجهیزات سنگین، کارهای برقی، سیستم ماشین ها، صنایع ذوب آهن، جوشکاری، لوله کشی  و …. واجد شرایط باشند می توانند برای دریافت این نوع ویزابه صورت آنلاین  درخواست کنند. مراحل درخواست ویزای کانادا

تقاضای ویزای کانادا به دو روش زیر امکان پذیر است :
1-ثبت نام آنلاین ویزا 
2-مراجعه حضوری به سفارت کانادا


1-ویزای آنلاین کانادا

نخستین کاری که  برای دریافت ویزا آنلاین کانادا، باید انجام بدهید ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری است. متقاضی پس از ایجاد حساب کاربری می تواند  اقدام به دریافت ویزا  کند . در این مرحله باید مبالغی  پرداخت شود که پس از پرداخت آنها  یک شماره و یا یک کد پی گیری به کاربر داده می شود. از این مرحله به بعد  تمام مراحل ویزا را می توان از طریق این کد پی گیری  کرد.توصیه می شود هنگام  پر کردن فرم ها دقت لازم را داشته باشید. در ضمن توجه داشته باشید تمام مراحل دریافت ویزا را به ترتیب طی کرده باشید. توصیه می شود حتما برای این کار با مشاور مشورت کنید و مراحل آن را زیر  نظر موسسات و مشاوران متخصص انجام دهید.

سایت رسمی سفارت کانادا تاکید دارد که برای درخواست ویزا از طریق آنلاین اقدام شود. این روش هم هزینه کمتری نسبت به مراجعه حضوری به سفارت خانه های کانادا دارد و هم پی گیری مراحل آن بسیار راحت تر است . این گزینه برای ایرانی ها به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران،بهترین گزینه است .


مراحل ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چنین اند :

•          ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری .
•           پرکردن و تکمیل فرم های درخواست ویزای کانادا .
•           پرداخت آنلاین مبالغی که برای درخواست ویزا لازم است.
•           دریافت تایید یهء درخواست و کد یا شماره پی گیری .
•           گرفتن نامه انگشت نگاری.
•           حضور در یکی از سفارت خانه ها برای انگشت نگاری متقاضی .
•          بررسی نهایی در خواست ویزا.
•           مراجعه متقاضی به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزا.


2_ مراجعه حضوری به سفارت کانادا 

 در روش اخذ ویزا به صورت حضوری، اولین کاری که باید انجام دهید گرفتن وقت سفارت است. با گرفتن وقت سفارت وتهیه و تکمیل مدارک ، شما می توانید در کم ترین زمان ممکن ویزا ی کانادا را بگیرید . با گرفتن وقت سفارت در تاریخ مشخص، شما باید با مدارک کامل خود به سفارت مراجعه کرده، پس از پرداخت هزینه ها و طی کردن مرحله انگشت نگاری، شما باید منتظر جواب سفارت برای دریافت ویزا باشید . که این مدت زمان نیز بسته به سفارت و تعداد متقاضیان ، متفاوت است . پس از دریافت پاسخ، چنانچه جواب مثبت بود می توانید با مراجعه مجدد به سفارت ، مراحل پایانی دریافت ویزای خود را انجام دهید.


مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

مهاجرت و دریافت ویزای کانادا فرایند پیچیده ای دارد. برای اینکه مراحل دریافت ویزا به طور صحیح و در حداقل زمان ممکن انجام شود باید مدارک لازم برای دریافت ویزا کانادا را آماده کنید و اطلاعات لازم را در این مورد داشته باشید. برخی مدارک عمومی اند که برای همه انواع ویزا الزامی هستند ولی برخی از آنها به ویزای خاصی مربوط می شوند که باید به طور صحیح و دقیق تهیه شوند.


مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا:

 • اصل پاسپورت‌.
 •  یک قطعه عکس ۴٫۵ * ۳٫۵
 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی.
 • ترجمه رسمی سند ازدواج در صورت متاهل بودن.
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی.
 •  نامه تمکن مالی به همراه  پرینت حساب بانکی به زبان انگلیسی که نشان‌دهنده گردش مالی شماست.
 • ترجمه رسمی سند ملکی در صورت موجود بودن.
 • ترجمه رسمی مدارک شغلی : برای صاحبان کسب و کار، جواز کسب، روزنامه رسمی، آگهی تغییرات شرکت . برای کارمندان: نامه اشتغال به کار، داشتن فیش حقوقی ۳ ماه آخر و برای بازنشستگان، ارائه حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی.
 • مدرک رزرو بلیط و رزرو هتل 

نکات مهم برای دریافت ویزای توریستی کانادا:

– افراد متأهل، مطلقه و دارای فرزند باید اسناد مربوطه را با ترجمه رسمی ارائه دهند.
– داشتن پایان خدمت سربازی برای آقایان به همراه ترجمه رسمی.
– داشتن گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان با ترجمه رسمی.مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کانادا:

 •  اصل شناسنامه و ترجه رسمی آن.
 •  اصل پاسپورت معتبر برای خروج و ورود مجدد به کشور. 
 •  دو قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ با زمینه سفید.
 •  کپی پیشنهاد رسمی دعوت به کار در کانادا.
 • کپی تائیدیه “مرکز خدمات کار کانادا”
 • پرداخت هزینه تشکیل پرونده برای دریافت ویزای کارکانادا.


مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا:

 • اصل پاسپورت‌.
 • یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ * ۴٫۵ با زمینه سفید.
 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی.
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی .
 • نامه تمکن مالی به انگلیسی با رقم تبدیل شده به دلار کانادا .
 • مدرک رزرو بلیط و هتل.
 • مدرک زبان ILETS.
 • ترجمه سند ملکی در صورت موجود بودن.
 • گردش حساب و ترجمه رسمی آن.
 • فیش واریزی برای هزینه تحصیلی.

روند پیگیری دریافت ویزای کانادا 

بسته به انتخاب روش اقدام برای دریافت ویزا (آنلاین یا مراجعه حضوری) می توانید آن را پی گیری کنید.
اگر به روش آنلاین درخواست کرده باشید، می توانید با مشاهده آنلاین وضعیت حساب خود درجریان مراحل کار خود قرار بگیرید . با وارد شدن به حساب کاربری در سایت رسمی سفارت و وارد کردن اطلاعات شخصی خود ، می توانید در جریان آخرین مراحل روند کاری خود باشید. در قسمت پروفایل کاربر، با بررسی وضعیت و پیام ها می توانید پی گیری کنید. با این روش به آسان ترین شکل ممکن می توانید در جریان روند کارهای ویزا قرار بگیرید.
پی گیری ویزا در روش مراجعه حضوری ، روند پیچیده تری دارد و ممکن است مشکلاتی برای افراد ایجاد می کند. پل ارتباطی افراد در این روش ایمیلی است که شما به سفارت می دهید . در اکثر مواقع متقاضیان در چک کردن ایمیل خود کوتاهی می کنند که این کاربه مشکلاتی منجر می شود .عدم پی گیری به موقع پیام ایمیل ارسال شده از سوی سفارت ممکن است مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد کند.


ریجکت یا رد شدن ویزای کانادا 

رد شدن یا ریجکت شدن ویزای کانادا می تواند برای متقاضی بسیار بد و ناامید کننده باشد . ریجکت شدن می تواند برنامه های سفر، برنامه های کاری یا حتی ورود به یک زندگی جدید را خراب کند.ولی بهتر است بدانید پس از رد ویزا ، به چند روش می توانید برای گرفتن ویزا ی مجددا اقدام کنید. پس از رد ویزا از سوی سفارت که با نامه ای به فرد ارسال می شود، اطلاعاتی در مورد اینکه چرا رد شده اید وجود ندارد ولی دلایل مختلفی هست که باعث ریجکت شدن ویزا می شود.


دلایل رد یا ریجکت شدن ویزای کانادا

•   عدم ارائه اسناد دقیق .
•  عدم ارائه منابع مالی قوی برای تامین هزنیه های سفر و اقامت در کانادا.
•   عدم رعایت استاندارد های امنیتی و بین المللی و داشتن سوابق کیفری.
•  عدم اطمینان افسر سفارت در خصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا .
•  شفاف نبودن انگیزه و دلایل سفر.
•   نداشتن سفر های خارجی به خصوص به کشور های حوزه شینگن.
ممکن است عوامل دیگری نیز وجود داشته باشند که منجر به ریجکت شدن ویزا ی فرد شوند. اگر درخواست شما ریجکت شد، ممکن است هنوز واجد شرایط برای در خواست تجدید نظر باشید ولی باز هم نمی توانید اطمینان داشته باشید که افسر ویزا و مسئولان سفارت خانه در خواست شما را قبول کنند. بهتراست درخواست مجدد اطلاعات خود را اصلاح کنید و مدارک معتبر تری ارائه دهید . سپس دوباره برای دریافت ویزا اقدام کنید .
نامه و اطلاعات مربوط به رد و ریجکت شدن درخواست خود را با دقت بخوانید و به هر اطلاع و نکته ای که میتوانید آن را تقویت کنید، توجه کنید. همچنین در صورتی که افسر ویزا نکات و دلایلی را برای رد درخواست شما ارائه کرد به آنها نیز دقیقا توجه کنید . این نکته می تواند به درخواست مجدد شما کمک ویژه ای بکند. در ضمن امکان اینکه شما بتوانید از روش های دیگری اقدام به دریافت اقامت و ویزا کنید نیز وجود دارد.


درخواست تجدید نظر ویزا ی ریجکتی

پس از رد ویزای کانادا، مهم است که متقاضیان به رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. آگاهی از این مراحل و پی گیری دقیق مراحل آن ، باعث می شود تا برای بار دوم دچار مشکل نشوند. مراحل درخواست تجدید نظر، بسته به نوع ویزای درخواستی افراد، متفاوت خواهد بود.


سفارت کانادا در چه کشور هایی هست و درکدام کشور ها نیست؟

در حال حاضرکانادا در 180 کشور سفارت خانه و کنسولگری دارد .آفریقا بیشترین تعداد سفارت خانه کانادا را دارد. در سایر کشور ها حداقل یک سفارت خانه و کنسولگری کانادا وجود دارد .البته در برخی از کشور های آسیایی مثل ایران سفارت کانادا وجود ندارد ومتقاضیان برای دریافت اقامت و ویزای کانادا باید به کشور های همسایه ای که دارای سفارت و کنسولگری کانادا هستند مراجعه کنند.


سفارت خانه های کانادا در کشور های نزدیک ایران 

به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران، مهاجران و گردشگران برای درخواست و دریافت ویزا و اقامت کانادا باید به کشور های همسایه مراجعه کنند . کشور های نزدیکی که ایرانیان می توانند برای درخواست ویزا و اقامت کانادا اقدام کنند کشورهای ترکیه، سفارت کانادا در تفلیس گرجستان، دبی و امارات متحده عربی، ارمنستان، باکو درآذربایجان هستند. این کشور ها بهترین گزینه برای ایرانیان متقاضی ویزای کانادا هستند.


مراکز درخواست ویزا ی VFC

VFC Visa Facilitation Services شرکت ها و مراکزخصوصی در خواست ویزا هستند که با دولت کانادا قرار داد رسمی دارند. این شرکت ها فقط مجاز به ارائه خدمات پشتیبانی و اداری و نامه نگاری های بین متقاضیان و سفارت خانه ها هستند.این شرکت ها نقش مهم و تاثیر گذاری در درخواست ویزا و رد یا قبول شدن آن ندارند و مشاوره ای هم ارائه نمی دهند بلکه فقط به عنوان یک واسطه ، خدمات بین متقاضیان و سفارت خانه های را انجام می دهند .


مراکز VFC در ایران 

شرکت VFC فعالیت خود را برای سهولت کار سفارت خانه ها شروع کرده است. این شرکت درکشور هند فعالیت خود را شروع کرد و در حال حاضر در 2500 مرکز خدمات دهنده در 130 کشور جهان فعالیت دارد . فعالیت این مرکز در ایران از سال 1394 جهت همکاری با سفارت انگلیس آغاز شد ولی در حال حاضر دامنه فعالیت این مرکز در ایران نیز گسترش یافته و با سفارت خانه کشورها ی دیگری مانند اتریش، فرانسه، هلند، نروژ، سوئد و… همکاری می کند. البته چند کشور در جهان امور اداری خود را به ایران سپرده اند و شامل همه کشور ها نمی شود.
مراکز VFC ایران برای کشور کانادا فعال نیستند و کاری انجام نمی دهند و برای انجام کارهای ویزای کشور کانادا باید به کشور های همسایه ایران سفر کرد. نزدیک ترین این دفاتر در کشور های همسایه عبارت اند از :
ترکیه، استانبول، شیشلی، خیابان جمهوریت، هاربیه روبروی موزه نظامی، پلاک 193
ترکیه ،آنکارا، چانکایا، بلوار آتاتورک محلهء کاواکلی دره، جنب بانک TEB پلاک 154
ایروان، خیابان وازگن سارگسیان، پلاک 10 اشاره کرد.


هزینه ویزای کانادا 

از زمان اقدام برای درخواست ویزا تا مرحله پایانی آن باید مراحل زیادی را طی کرد. هر کدام از این مراحل هزینه های مختص به خود را دارد که همگی جزو هزینه های ویزا کانادا است .


لیست هزینه های اقامت کانادا 

• هزینه بلیط رفت و برگشت به کشور ی که سفارت کانادا دارد برای مصاحبه.
•  هزینه سفر برای استقرار در کشوری که سفارت کانادا داردو
• هزینهء معاینات پزشکی.
• هزینهء وکیل و مشاور.
•  هزینهء لازم برای شروع زندگی در کانادا.
• هزینهء درخواست ویزا ی کانادا.

هزینه ویزای کانادا شامل هزینه هایی مانند ، دعوت نامه، رزرو بلیط و هتل، انگشت انگاری و… می شود که همگی زیرمجموعه هزینه ویزا هستند .هزینه ویزا حدود 420 دلار است . البته بسته به ویزای های مختلف، این هزینه متفاوت خواهد بود و نمی توان هزنیه دقیقی برای ویزای کانادا محاسبه کرد زیرا مقدار هزینه هایی که هر متقاضی برای نوع مهاجرت و اقامت خود پرداخت می کند متفاوت خواهد بود و باید برای هر فرد به طور جداگانه محاسبه شود.


تعیین وقت سفارت کانادا

طبق قوانین جدید مهاجرتی کانادا، کلیه متقاضیان برای اخذ ویزای کانادا ملزم به دریافت وقت سفارت برای انگشت انگاری هستند و فرقی نمی کند که به روش آنلاین اقدام کرده باشند یا به روش مراجعه حضوری. برای انگشت نگاری نیاز به وقت سفارت دارید و تنها می توان به روش آنلاین این کار را انجام داد .


مراحل تعیین وقت سفارت کانادا 

برای تعیین وقت سفارت کانادا اول باید یک حساب کاربری در سایت VFS Global ایجاد کنید تا برایتان یک لینک تایید یه ارسال شود . سپس باید حساب کاربری خود را فعال کنید و با توجه به کشور و انتخاب مرکز VFC که می خواهید انگشت نگاری را در آنجا انجام دهید باید مراحل کار را با دقت انجام دهید.


مدارک لازم برای تعیین زمان سفارت

جهت گرفتن وقت سفارت ، مدارک زیادی لازم نیست ، زیرا شما در مرحله ثبت نام آنلاین یا مراجعه حضوری تمام مدارک خود را ارائه داده اید . همچنین زمانی برای گرفتن وقت سفارت برای انگشت نگاری اقدام می کنید که ایمیل سفارت برای انگشت نگاری برایتان ارسال شده باشد که این ایمیل پس از بررسی مقدماتی مدارک شما بوده است. تنها اطلاعاتی که برای وقت سفارت لازم دارید تاریخ تولد، آدرس ایمیل، و شماره تماس تان است . هزینه وقت سفارت برای انگشت نگاری حدود 40 دلار کانادا است .


آژانس مسافرتی پرسیا سفر ارائه دهنده خدمات اخذ ویزای کانادا، تضمینی، فوری پنج ساله ( توریستی، تحصیلی، دانشجویی، اقامت )، تعیین وقت سفارت کانادا در اروپا ، پیکاپ ویزای کانادا و مشاوره در امور مراحل انجام کار، دریافت ویزای کانادا در کنار شما هموطنان گرامی است . پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با مراحل اخذ ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا مطالب را مطالعه کنید سپس با همکاران ما در آژانس مسافرتی پرسیا سفر تماس حاصل فرمایید.

https://www.canadainternational.gc.ca

Leave a Comment

Your email address will not be published. All fields are required.