یکی از بخش های دفاتر اروپایی پرسیاسفر اجرای تورهای ورودی به ایران از اروپا می باشد. در این پست تمامی امکانات و تعادیف و خدمات تورها به تفصیل بررسی می گردد.

تعریف تور:

تور به‌عنوان مجموعه‌ای از عناصر سفر شامل اقامت، حمل و نقل، تغذیه، گشت و… تعریف می‌شود که از طرف بنگاه برنامه‌ریز سفر یا تورگردان، برای فرد یا افرادی گروه گردشگران در قالب یک بسته سفر ارائه می‌شود.

انواع تورهای پرسیاسفر:

در چارچوب این مجموعه، فعالیت‌های روزانه گروه، مسیر و برنامه سفر، طراحی و تنظیم می‌شود.


بسته سفر به طور متعارف آن، شامل موارد زیر است:

اخذ ویزای ورود به ایران

افرادی که در قالب تور وارد ایران می شوند نیازمند اخذ ویزای توریستی هستند که توسط تیم تورهای ورودی ایران این کار انجام می شود.


حمل و نقل در ایران:

ورود و خروج و سفر در کشور مقصد نیازمند مشخص شدن وسیله نقلیه و رزرو آن وگرفتن مجوزهای مختلف می باشد که انجام این امور یکی از خدمات آژانس پرسیا سفر برای تورهایش می باشد.

بسته به نیاز و شرایط درخواستی این وسیله می تواند از هواپیما یا قطار یا کشتی و یا خوروهای مختلف باشد.

اسباب حمل و نقل در بسته‌های سفر می‌تواند بسته به نوع برنامه و سفری که گردشگران درخواست کرده‌اند تا انواع غیرمتعارف مانند طی مسیر با شتر، دوچرخه و موارد دیگر را شامل شود.


ترانسفر فرودگاهی:


استفاده از خدمات cip:


اقامت:

اقامت در پکیج‌های سفر شامل اسکان گردشگران در انواع تاسیسات اقامتی مانند هتل، متل، زائرسرا، مهمان‌پذیر، استراحتگاه، کشتی‌های مسافربری، کمپ‌ها، اردوگاه‌ها و حتی خوابگاه‌های دانشجویی است.

آژانس پرسیا سفر در تورهایش از هتل های 4 ستاره و بالاتر در مقاصد ایران و اروپا استفاده می نماید .


غذا:

غذا در تورهای مسافرتی می‌تواند انواع خدمات پذیرایی از رستوران‌های مجلل، سنتی و متعارف تا سلف سرویس‌ها، رستوران‌های غذای سریع، تریاها، کافی‌شاپ‌ها و بوفه‌ها را شامل شود.آژانس پرسیا سفر معمولا از بهترین رستوران ها و برنامه غذایی در ورهایش بهره می برد.


گشت:


راهنمای مطلع و مسلط به زبان:

درتورهای ورودی به ایران راهنمای گردشگری مسلط به جاذبه های گردشگری و زبان وریست های ورودی در نظر گرفته می شود که در تمامی مراحل سفر همراه گروه است.در زمان سفرهای خارجی و تورهای اروپایی شرکت پرسیا سفر نیز لیدرهای فارسی زبان همراه گروه می باشند و از این لحاظ مشکلی برای مسافران وجود نخواهد داشت.


جاذبه‌ها:

منظور از جاذبه‌ها به عنوان عنصر مستقل از بسته سفر، آن چیزی است که گردشگران بابت بازدید از آن، باید بلیط تهیه کنند. برای مشخص‌تر شدن تفاوت میان جاذبه‌ها و گشت از نظر آژانس‌های تورگردان می‌توان به یک مثال اشاره کرد: یک تور محلی در اصفهان می‌تواند شامل حمل و نقل با اتوبوس، بازدید از خیابان چهارباغ، قدم زدن در کنار زاینده‌رود و تماشای پل‌های تاریخی و گشت و گذار در میدان نقش جهان باشد؛ درحالی‌که وقتی از یک جاذبه به مفهوم خاص آن صحبت می‌کنیم، خرید بلیط و بازدید از کاخ عالی قاپو در همین میدان را مدنظر داریم.


کرایه خودرو:

گاهی هم افراد از وسیله نقلیه یا خرید بلیط استفاده می‌کنند تا از خود مسیر، وسیله و پذیرایی انجام شده طی آن به عنوان جاذبه بهره ببرند، یعنی مقصود اصلی مسافر، الزاما حمل و نقل نیست. سفرهای کروز نمونه‌ای از چنین موضوعی هستند.


خرید:

گردشگری با موضوع خرید گره خورده است و خرید به جزئی جدایی‌ناپذیر از برنامه‌های سفر تبدیل شده است؛ یادگاری و سوغات، اقلام عمده خرید توسط گردشگران هستند. مراکز خرید از جاذبه‌ها تفکیک می‌شوند و دلیل آن هم این است که معمولا برای ورود به این مراکز – از بازار سنتی حاشیه میدان نقش جهان گرفته تا مراکز خرید مدرن در پایتخت‌های اروپایی و آمریکا، وجهی به عنوان ورودی دریافت نمی‌شود. البته در بسیاری از جاذبه‌های دنیا، به موضوع خرید گردشگران توجه شده است؛ برای مثال در طبقه اول برج ایفل در پاریس، فروشگاه‌های متعدد سوغات و یادگاری وجود دارد. خدمات پذیرایی مانند کافه تریا هم در همان محل ارائه می‌شود.

Leave a Comment

Your email address will not be published. All fields are required.