توجه : کلیه مدارک مورد نیاز باید  به زبان انگلیسی یا فرانسه  ترجمه رسمی شوند . (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه )

لیست تورهایی که فرانسه یکی از مقاصد آنهاست

1) اصل پاسپورت با امضاء، به همراه پاسپورت ­‌های قبلی

  • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه .
  • ارائه پاسپورت جداگانه برای هر فرد الزامی است.

2) 3 قطعه عکس 4.5 * 3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد . عکس جدید ،حداکثر برای 6 ماه اخیر باشد  . عکس با پاسپورت و ویزاهای قبلی یکی نباشد.

                  مشخصات عکس پاسپورتی

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک باید به زبان انگلیسی باشد .(زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

  • حساب‌های جاری : کارکرد سه ماهه اخیر به زبان انگلیسی.
  • گواهی تمکن مالی  برای سپرده­‌های بانکی به زبان انگلیسی و به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهرو امضاء شعبه بانک (ارائه گواهی تمکن مالی  به تنهایی قابل قبول نیست .)
  • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده به ازای هر فرد  50.000.000 تومان باشد.

5) اصل سند مالکیت در صورت موجود بودن.

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و فیش حقوق سه ماهه  آخر  محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)

ب) وکلا: پروانه وکالت.

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) و فیش حقوق سه ماهه  آخر  محل کار.

د) بازنشسته­‌ها: حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق.

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه فیش حقوق سه ماهه  آخر  محل کار، و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب و آخرین آگهی تغییرات وآگهی تاسیس وکارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.)

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و باید ترجمه شود .

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌دار

  • تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
  • حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی است .
  • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌ماند.
  • ضمانت ­نامه بانکی به مبلغ  حداقل 100,000,000 تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌­های بیشتر متعاقباً اعلام می شود.
  • لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست شود که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی است .

9) برگه وقت سفارت کشور فرانسه.

10) رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

11) .بیمه مسافرتی برای مدت  زمان اقامت درمحدوده شینگن.

13) دعوتنامه

اگر دعوت کننده ، شرکت باشد (دعوتنامه باید توسط شرکت یا سازمان دعوت کننده در فرانسه  وبر روی سربرگ شرکت یا سازمان مربوطه باشد.)

اگر میزبان، دوست یا اقوام باشد دعوت نامه میزبان با نشانی و شماره تلفن اعضای خانواده او و یا یک اسپانسر در فرانسه  به همراه  مدارک اقامت میزبان. )

فرم PDF درخواست ویزای فرانسه  

فیلم نحوه پر کردن فرم درخواست وبزای فرانسه

Leave a Comment

Your email address will not be published. All fields are required.