ونیز

ونیز

۱  ونیز جزو معدود شهرهایی است که واقعاً منحصر به فرد می باشد. این شهر که زمانی مرکز یک امپراتوری دریایی بود، کلیساها و کاخ های باشکوهی را در خود جای داده است.

۲  ونیز با تعداد کمی ماشین و ساختمان های مدرن خود، گویی در زمان متوقف شده است.

۳  وِنیز جزیره‌ای در شمال ایتالیا که در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته‌است و بصورت جزیره های کوچک است که جزیره‌ها به وسیله ی کانال‌هایی از هم جدا شده‌اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌گیرد.

۴  شهر ونیز یکی از شهرهای گردشگرپذیر جهان است و سالانه میلیون‌ها گردشگر به این شهر می‌روند. از دیدنی‌های این شهر می‌توان به میدان سن مارکو محل دفن مرقس یکی از حواریون عیسی مسیح که به سن مارکو مشهور است، اشاره‌کرد.

۵  شهر ونیز به خاطر شکل عجیب و همچنین تعدد آثار تاریخی و هنری و معماری در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته که همین امر موجب شده سالانه میلیونها نفر(بیست میلیون به طور تخمینی) از سر تا سر جهان برای دیدن این شهر زیبا به ایتالیا سفر کنند.

۶  نام ونزیا در ایام قدیم به تمام منطقه ونتو و فریولی اطلاق می‌شد.

۷  ونیز شهر جشنواره‌ها و کارناوال‌ها نیز هست. برای مثال جشنوارۀ فیلم ونیز در اواخر اگوست، هر سال یکی از اتفاقات مهم دنیای فیلم و هنر است. کارناوال مشهور ونیز هم که در ماه فوریه در تمام شهر برپاست، از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین کارناوال‌های جهان است. این کارناوال به کارناوال ماسک‌ها نیز مشهور است. همان ماسک‌هایی که شاید در Eyes Wide Shut دیده باشید. ماسک‌های آن فیلم را نیز هنرمندان این شهر ساخته‌اند. به‌غیر از ماسک‌ها، کریستال‌های ونیزی هم شهرت فراوان دارند و طرز ساخت‌شان دیدنی‌است. این کریستال‌ها را هنوز با روش سنتی در جزیره‌های اطراف ونیز (مورانو و بورانو) می‌سازند: ظریف وخارق العاده با قیمت‌های بالا.

مناطق دیدنی  ونیز

میدان سنت مارک

۱  میدان پیاتزا دی سان مارکو که احتمالاً معروف ترین میدان در جهان است، توسط ساختمان های تاریخی با شکوهی که گواهی از دوره قدرت و ثروت امپراتوری ونیزی بود احاطه شده است.

۲  یکی از معروف ترین میدان ها در جهان که توسط ساختمان های تاریخی با شکوهی احاطه شده میدان پیاتزا دی سان مارکو می باشد که این میدان دوره قدرت و ثروت امپراتوری ونیزی را به نمایش می گذارد .

کلیسای سنت مارک

۱  کلیسای دی سان مارکو معروف ترین کلیسا در ونیز است . معماری مجلل آن شاهدی بر ثروت و قدرت جمهوری ونیزی است.

۲  معروف ترین کلیسا در ونیز که ثروت و قدرت جمهوری ونیزی را به نمایش گذاشته است کلیسای دی سان مارکو می باشد .

برج کلیسا سنت مارک

۱  مناره کلیسای سنت مارک _  بلندترین برج ناقوس ونیز _  یکی از قابل تشخیص ترین ساختمان های ونیز است. این برج قرن شانزدهمی، در سال ۱۹۰۲ سقوط کرد اما ده سال بعد مجدداً بازسازی شد.

۲  یکی از قابل تشخیص ترین ساختمان های ونیز برج قرن شانزدهمی کلیسا سنت مارک است که مناره کلیسای سنت مارک بلندترین برج ناقوس ونیز می باشد و در سال ۱۹۰۲ سقوط کرد اما ده سال بعد مجدداً بازسازی شد.

 

 

 

مکتب بزرگ سنت مارکو

۱  این اسکوئلا، در قرن سیزدهم به عنوان یکی از شش  انجمن برادری در ونیز ساخته شد. در اوایل قرن نوزدهم، این ساختمان به یک بیمارستان تبدیل شد. نمای با شکوه داخلی آن از قرن ۱۵ به جای مانده است.

جزیره مورانو

۱  مورانو از ونیز با قایق، حدود ۳۰ دقیقه فاصله دارد.

۲  در جزیره مورانو ، کارخانه‌هایی دیده می‌شوند که در آن‌ها ظروف بلوری و مجسمه‌های شیشه‌ای می‌سازند. آنچه در این جزیره ساخته می‌شود، در ایتالیا به فروش می‌رسد.

۳  جزیره مورانو یکی از دیدنی‌های شهر ونیز به شمار می‌رود. این جزیره البته به خاطر هنر شیشه سازی‌اش معروف شده است، اما ساختمان‌های زیبا و رستوران‌ها و آبراه‌های دیدنی‌اش، مثال زدنی است.

۴  کارناوال ماسک‌های ونیز هم از بزرگترین کارناوال‌های دنیا است که همه ساله در ماه فوریه برگزار می‌شود. ماسک‌های ونیز که در جزایر مورانو و بورانو تولید می‌شوند، بسیار زیبا و البته گران قیمت است و یکی از سوغاتی‌های مهم ونیز به شمار می‌رود.

پل ریالتو

۱  پل معروف ریالتو ونیز، برای مدتی طولانی تنها پلی بود که بر فراز گراند کانال کشیده شده و مناطق سان مارکو و سان پولو را به هم متصل می کرد. این پل در قرن ۱۶ ساخته شده بود و با مغازه ها پوشیده شده است.

۲  اولین و تنها پل در گذشته بر روی گراند کانال که در قرن ۱۶ ساخته شده ، پل معروف ریالتو ونیز بود که مناطق سان مارکو و سان پولو را به هم متصل می کرد.

پل افسوس ها

۱  این پل مسقف افسانه ای که بر روی ریو دی پالاتزو (رودخانه قصر) کشیده شده است، قصر دوج ها را به سلول های زندان متصل می کند. این پل یکی از معروف ترین مناظر در ونیز است .

۲  یکی از معروف ترین مناظر در ونیز که بر روی ریو دی پالاتزو (رودخانه قصر) قرار گرفته است پل افسوس ها است .این پل مسقف افسانه ای قصر دوج ها (Doges) را به سلول های زندان متصل می کند.

گراند کانال

۱  گراند کانال، راهرو آبی اصلی حمل و نقل در ونیز است که در داخل شهر جریان دارد. این کانال که ساختمان های با شکوه در اطراف آن به چشم می خورند، زمانی ” زیبا ترین خیابان در جهان ” نامیده می شد.

۲  راهرو آبی اصلی حمل و نقل در ونیز گراند کانال می باشد که زمانی ” زیبا ترین خیابان در جهان ” نامیده می شد و در داخل شهر جریان دارد و توسط ساختمان های با شکوه احاطه شده است .

کاخ دوج ها

۱  این کاخ که در سبک گوتیک ونیزی ساخته شده، زمانی مرکز قدرت در ونیز بود. از اینجا دوج ها و دولت ونیز بر جمهوری ونیزی حکومت می کردند.

۲  محل حکومت دوج ها و دولت ونیز بر جمهوری ونیزی کاخ دوج ها است که در سبک گوتیک ونیزی ساخته شده و زمانی مرکز قدرت در ونیز بود.

گوندولا 

۱  این قایق ها که زمانی یک وسیله ضروری برای حمل و نقل بودند، امروزه تبدیل به یکی از بزرگترین جاذبه های شهر ونیز شده و بسیاری از گردشگران بوسیله آنها در گرند کانال و یا کانال های دیگر جابجا می شوند.

۲  یکی از بزرگترین جاذبه های شهر ونیز قایق هایی به نام گوندولا می باشد که بسیاری از گردشگران بوسیله آنها در گرند کانال و یا کانال های دیگر جابجا می شوند.

سانتا ماریا دلا سالوت

۱  این ساختمان که یکی از نمادین ترین ساختمان های ونیز است، در قرن هفدهم، بعد از اینکه موجی از طاعون یک سوم ساکنان شهر را طعمه خود ساخت، به افتخار مریم مقدس ساخته شد.

۲  یکی از نمادین ترین ساختمان های ونیز سانتا ماریا دلا سالوت می باشد که بعد از نجات شهر از طاعون در قرن هفدهم به افتخار مریم مقدس ساخته شد.

آرسنال

۱  در دوران اوج خود ، آرسنال ونیز بزرگترین کارخانه کشتی سازی در جهان بود. این انبار کشتی سازی، نقشی حیاتی در ترفیع موقعیت این شهر به عنوان یک قدرت دریایی بازی کرد. ورودی این مجتمع، یک دروازه قرن پانزدهمی تزئین شده است.

۲  بزرگترین کارخانه کشتی سازی جهان در گذشته آرسنال ونیز بود که قدرت دریایی ونیز مدیون آن می باشد. ورودی این مجتمع، یک دروازه قرن پانزدهمی تزئین شده است.

ریوا دلی اسکیاوونه

۱  ریوا دلی اسکیاوونه ، پر جنب و جوش ترین تفرجگاه اسکله ای ونیز است که معمولاً مملو از گردشگران می باشد. در کنار این تفرجگاه ، که از کاخ  دوج ها شروع و به آرسنال ختم می شود ، ساختمان های تاریخی زیادی به چشم می خورد.

۲  پر جنب و جوش ترین و توریستی ترین تفرجگاه اسکله ای ونیز که از کاخ  دوج ها شروع و به آرسنال ختم می شود ریوا دلی اسکیاوونه می باشد .

زاتره

۱  زاتره یک تفرجگاه اسکله ای طولانی در دُرسودورو (DORSODURO)، که یکی از محله های های ونیز است، می باشد. این تفرجگاه بزرگ که معمولاً خلوت تر از سان پولو و سان مارکو است، محلی مناسب برای قدم زدن آرام و یا صرف یک وعده غذا در کنار آب است.

۲   یکی از محله های ونیز که یک تفرجگاه اسکله ای طولانی در دُرسودورو (DORSODURO)می باشد زاتره است و معمولاً خلوت تر از سان پولو و سان مارکو می باشد .

خانه طلایی

۱  ساختمان های با شکوه زیادی در اطراف گراند کانال قرار گرفته اند. پلازای سانتا سوفیای قرن پانزدهم که به آن چیدارو ( خانه طلا ) نیز می گویند، یکی از زیبا ترین ساختمان ها در میان آنها است.

۲  یکی از زیبا ترین ساختمان ها در میان ساختمان های با شکوه در اطراف گراند کانال ، پلازای سانتا سوفیای قرن پانزدهم که به آن چیدارو ( خانه طلا ) نیز می گویند است .

کلیسای سن زاکاریا

۱  کلیسای سن زاکاریا ، یکی از زیباترین کلیساهای رنسانس جهان است و در قرن ۱۵ میلادی ساخته شد. در این کلیسا، چندین نقاشی مهم از جمله تمثال حضرت مریم با کودک و قدیسان از بلینی وجود دارد.

۲  یکی از زیباترین کلیساهای رنسانس جهان که چندین نقاشی مهم از جمله تمثال حضرت مریم با کودک و قدیسان از بلینی را در خود جای داده است کلیسای سن زاکاریا می باشد که در قرن ۱۵ میلادی ساخته شد.

تئاتر ققنوس

۱  ققنوس ، یکی از بهترین و شناخته شده ترین خانه های اپرا در اروپا است. ساختمان تئاتر، توسط آتش سوزی تخریب شده بود اما در سال ۲۰۰۳ بوسیله بازسازی، به شکوه اصلی قرن هجدهمی خود بازگشت.

۲  یکی از بهترین و شناخته شده ترین خانه های قرن هجدهمی اپرا در اروپا ققنوس می باشد که در سال ۲۰۰۳ پس از آتش سوزی بازسازی شد .

موزه تاریخ نیروی دریایی

۱  برترین موزه نیروی دریایی در ایتالیا، که با نمایش تعداد زیادی از اشیاء مرتبط به دریانوردی از جمله توپخانه، گوندولا ، کشتی ها، قایق های مدل و … تاریخ غنی دریایی ونیز را به نمایش گذاشته است.

۲  تعداد زیادی از اشیاء مرتبط به دریانوردی از جمله توپخانه، گوندولا ، کشتی ها، قایق های مدل و … در برترین موزه نیروی دریایی در ایتالیا به نمایش گذاشته شده اند .

مدونا دل اُرتو  

۱  کلیساهای زیبای زیادی در ونیز وجود دارند. یکی از این کلیساها، یک کلیسای آجری است که در کانارجیو/کاناریجو واقع شده است. این کلیسا که در اواسط قرن چهاردهم توسط اومیلیاتی (یک فرقه مذهبی محلی) با خاک یکسان شده بود مدونا دل اُرتو نام دارد.

۲  در کانارجیو/کاناریجو یک کلیسای آجری به نام مدونا دل اُرتو وجود دارد که در اواسط قرن چهاردهم توسط اومیلیاتی (یک فرقه مذهبی محلی) با خاک یکسان شده بود.

واپورتو  

۱  گوندولاها تنها راه جابجایی در اطراف ونیز نیستند. محبوب ترین سیستم حمل و نقل در شهر که واپورتو (اتوبوس آبی) نام دارد، گزینه ای مقرون به صرفه و راحت برای سفر به نقاط مختلف شهر می باشد.

۲  محبوب ترین سیستم حمل و نقل در شهر ونیز در کنار گوندولاها واپورتو (اتوبوس آبی) می باشد که گزینه ای مقرون به صرفه و راحت برای سفر به نقاط مختلف شهر است.

مراکز خرید در ونیز

مرکز خرید پیزا سن مارکو

تا کنون، مرکز خرید پیزا سن مارکو در ونیز یکی از بهترین مکان ها برای فروش برندهای معروف، می باشد و مطمئن باشید هر برند و مارکی که فکرش را کنید در اینجا خواهید یافت. آرمانی، گوچی، پرادا، ورساچی و سایر مارک های بین المللی در این مرکز خرید سن مارکو به فروش می رسد.

 

 

گالری هنری اینرجنسی

گالری هنری اینرجنسی یکی از مراکز خرید ونیز می باشد که در آنجا می توانید به تهیه سوغاتی های گران قیمت بپردازید. این گالری خیلی با حال و جالب توجه می باشد و ارزش این را دارد که فقط در آن دوری بزنید و آثار زیبایی ایتالیایی را نگاه کنید.

 

 

بازار ریالتو ونیز ایتالیا

بازار ریالتو یکی از مراکز خرید ونیز بازار سنتی فوق العاده ونیز است که اطراف پل ریالتو قرار دارد. در این بازار انواع میوه ها، سبزیجات تازه، انواع بدلیجات، زیور آلات، کیف، کفش، سوغاتی و غیره عرضه میگردد. بازار ریالتو یکی از بهترین مراکز خرید در ایتالیا و مراکز خرید در ونیز به شمار میرود.

 

 

مرکز خرید کوین ونیز ایتالیا

مرکز خرید کوین یکی از مراکز خرید ونیز دارای تنوع کالا از جمله بدلیجات، جواهرات، کفش، کیف، لوازم آرایش، لباس بچه و غیره میباشد. این مجموعه یکی از بهترین مراکز خرید در ایتالیا و مراکز خرید در ونیز به شمار میرود.

 

 

 

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.