میلان

میلان

۱  شهر میلان (Milano) دومین شهر بزرگ ایتالیا و پرجمعیت‌ترین شهر آن است و در دشت لومباردی قرار دارد.

۲  شهر میلان در حد فاصل بین کوه های آلپ و آپنین واقع شده دارای مراکز بزرگ فروش لباس است.

۳  شهر میلان شب های خاطره انگیزی را برای جهانگردان به جای می گذارد و سوای مناطق تفریحی بسیاری که دارد، نمایشگاه ها و موزه های زیبایی را در پیش چشمان ما می گذارد.

۴  شهر میلان شهری زیبا و مدرن است که توانسته ترکیبی از ایتالیای دیروز و امروز را در معرض دید همگان قرار دهد.

۵  شهر میلان علاوه بر آن که از نظر هنری بسیار غنی است، تاریخ و فرهنگی منحصر به فرد دارد و امروزه پایتخت تجارت، مد و موسیقی کشور ایتالیا به حساب می آید.

۶  میلان ، شهر شمالی ایتالیا، یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و دیدنی ترین آثار تاریخی را در خود جای داده است.

۷  مهمترین آکادمی های آموزش طراحی اروپا در میلان واقع شده اند.

۸  بازار سهام اصلی ایتالیا در شهر میلان است و همین امر باعث شده تا شرکت ها و موسسات مالی مهم ایتالیا سر از این شهر در آورند.

۹  هنر موسیقی شهر میلان آوازه ای جهانی دارد و بزرگ ترین نمایشگاه بین المللی اروپای جنوبی در میلان واقع شده است، میلانی ها به این نمایشگاه بزرگ فیه می گویند.

۱۰  میلان شهری تجاری، اقتصادی و مرکز تولیدکنندگان و همچنین زادگاه روشنفکران و هنرمندان بزرگ ایتالیا است.

۱۱  میلان شهر مدرنی است و توسط صنایع حاشیه ایی احاطه شده است. این شهر دارای ساختمانهای بلند مسکونی، ادرای، تجاری و صنعتی زیادی است و یکی از مراکز فرهنگی ، صنعتی و اقتصادی است . اما آنچه این شهر را معروف ساخته است طراحی صنعتی است.

۱۲  میلان دارای آب و هوایی گرمسیری و شرجی است. تابستان های میلان گرم و مرطوب و زمستان هایش سرد و مرطوب است. بهترین زمان برای سفر به شهر میلان اوایل بهار است.

۱۳  میلان، دو فرودگاه بین المللی بزرگ به نام های لینات و مالپنزا دارد و از طریق ترن و قطارهای سریع السیر با دیگر شهرهای ایتالیا در ارتباط است. میلان یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل کشور ایتالیا را دارد. بهترین و سریع ترین وسیله نیز مترو است.

مناطق دیدنی و باستانی میلان

کلیسای دومو

۱  شهر میلان واقع در ایتالیا علاوه بر غذاهای معروف ، ساختمان های تاریخی و فرهنگی بسیاری دارد. یکی از این مکان های تاریخی کلیسای دومو است که مهمترین مکان تاریخی ایتالیا نیز محسوب می شود.
۲  معماری کلیسای دومو متعلق به قرون وسطی اروپا بوده

۳  دومو پنجمین کلیسای بزرگ دنیا است.  

۴  دومو یا کلیسای شهر میلان کلیسایی بزرگ به سبک گوتیک است که در سال ۱۳۸۶ میلادی ساخته شده است. البته اتمام بنای این کلیسا پنج قرن طول کشیده است.

۵  ساختمان کلیسای دومو از مرمر سفید است و صدها مناره ی مخروطی و هزاران مجسمه در نمای خارجی و سر در کلیسا دیده می شود.

۶  کلیسای دومو دومین کلیسای بزرگ کاتولیک های جهان است؛ و اولین کلیسای بزرگ به سبک گوتیک است

۷  مرمرهای سفید نمای ساختمان کلیسا با ستون ها و طراحی بسیار جذاب، حدود ۱۵۷ متر طول و ۹۳ متر عرض دارند. ارتفاع درونی کلیسا حدود ۱۰۸ متر است.

میدان دومو

۱  میدان دومو اصلی ترین میدان شهر میلان است. در این میدان جاذبه‌های فراوانی به چشم می خورد. جاذبه‌هایی چون کلیسای میلان ، گالریا ویتوریو ایمانوئل دوم ، پالازیو دیل آرنگاریو ، پالازو کارمیناتی ، بنای شاه ویکتور امانوئل دوم و قصر سلطنتی در این میدان قرار دارند

گالری ویتوریو امانوئل

۱  گالری ویتوریو امانوئل نام بازاری است در بخش شمالی میدان دلدوئومو و یکی از مراکز مد در ایتالیا است.

۲   بازار ویتوریو امانوئل یکی از مراکز مد در ایتالیا که بین مردم میلان به گالریا شهرت دارد.

۳  نام بازار ویتوریو امانوئل به افتخار ویکتور امانوئل دوم نخستین پادشاه ایتالیای یکپارچه است.

۴  طراحی گالری ویتوریو امانوئل در سال ۱۸۶۱ بوسیله ژوزپه منگونی انجام شد و ساختمان آن بین سال‌های ۱۸۶۵ و ۱۸۷۷ ساخته شد.

۵  گالری ویتوریو امانوئل به سبک نئوکلاسیک نزدیک به باروک ساخته شده است.

۶  سقف گالری ویتوریو امانوئل از شیشه و چدن ساخته شده و کف آن را موزائیک‌های رنگی گوچک طراحی شده پوشانده است.

قلعه اسفرتسکو

۱ قلعه اسفرتسکو برای حفاظت از شهر میلان در سال ۱۳۶۸ میلادی ساخته شده است.

۲ قلعه اسفرتسکو در زمانهای قدیم محل زندگی دوچی میلان بوده است.  در حال حاضر نیز یکی از بزرگ ترین قلعه های نظامی مستقر در اروپا و خانه چند موزه و مجموعه هنری به شمار می رود.

۳ ساخت ساختمان اصلی قلعه اسفرتسکو در قرن ۱۴ میلادی آغاز شده است. در سال ۱۴۵۰ میلادی، فرانچسکو اسفورزسکو بازسازی این قلعه را شروع کرد و در سال های بعد توسط افراد دیگری بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.

 4 اتاق های مختلف قلعه اسفرتسکو هر کدام شهرت خود را دارند. اما یکی از مشهورترین آنها، اتاق سالا دلا آسه است که سقف آن توسط نقاش  و هنرمند بزرگ، لئوناردو داوینچی نقاشی شده است.

۵  یکی از دیدنی های تاریخی میلان، قصر اسفورتسسکو و موزه هایش است که آثار هنرمندان نامی در آن قرار دارد.

۶  در قلعه اسفرتسکو می توان یکی از مجسمه های ناتمام میکل آنژ، یک نقاشی سقفی از داوینچی و تعدادی از سازهای موتزارت رو در هفت موزه ی این قصر دید.

کلیسای سانتا ماریا دل گراتزیه

۱  نقاشی مشهور شام آخر لئوناردو داوینچی بر دیوار کلیسای سانتا ماریا دل گراتزیه خود نمایی می کند.

۲  صومعه ی کلیسای سانتا ماریا دل گراتزیه در سال ۱۴۶۹ میلادی ساخته شده است

۳  آرامگاه خانواده ی فورزا در کلیسای سانتا ماریا دل گراتزیه قرار دارد

گالری هنری بررا

۱  گالری هنری بررا در قصری بزرگ و تاریخی قرار دارد و دارای گنجینه ای از بهترین تابلوهای نقاشی های هنرمندان ایتالیایی است

بیببلیونکا آمبروسیانا

۱  بیببلیونکا آمبروسیانا کتابخانه ای تاریخی است که گالری هنری آمبروسیان در آن قرار دارد.کلکسیون های گالری آمبروسیان گنجینه هایی متعلق به قرون پانزده تا هفده میلادی هستند

موزه ی پولدی پزولی

۱  موزه ی پولدی پزولی در قرن نوزدهم میلادی به عنوان کلکسیون خصوصی جیان جیاکومو پولدی پزولی و مادرش روزا تریوولزیو ساخته شده است.

۲  موزه ی پولدی پزولی کلکسیون هایی از شمال ایتالیا و هلند و فنلاند را در خود جای داده است و شامل گران قیمت ترن مجموعه آثار هنری خصوصی در سراسر دنیا است.

قصر فورزا

۱  قصر فورزا محل حکومت و سکونت دوک میلان بوده است.

۲  قصر فورزا از بزرگترین قلعه های قاره ی اروپاست و امروزه موزه های بسیاری درون این قصر ساخته شده است.

۳  سقف اتاق سالا دل آس قصر تاریخی فورزا توسط لئوناردو داوینچی نقاشی شده است. تندیس میکل آنژ و دست نوشته های داوینچی از دیگر دیدنی های این قصر تاریخی است.

پارک سمپیون

۱  پارک سمپیون چهل و هشت هکتار وسعت دارد. این پارک در بین قصر فورزا و میدان سمپیون واقع شده است.

۲  پارک سمپیون از محبوب ترین مکان های تفریحی و گردشگری شهر میلان است که جهانگردان بسیاری را مجذوب جلوه های زیبای خود می کند.

۳  پارک سمپیون دارای دریاچه و سالن آمفی تئاتر و طاقی به نام طاق صلح است

۴  پارک سیمپلون یکی  از بزرگ ترین پارک های شهر میلان است.

۵  این پارک در سال ۱۸۸۸ میلادی در فضایی به مساحت بیش از ۳۸۶ متر مربع ساخته شده است. طراحی داخلی این پارک توسط معمار و هنرمندی به نام امیلیو آلماگنا صورت گرفته است. طراحی این به گونه ای ست که نمایی ۳۶۰ درجه از قلعه اسفورزا و طاق صلح را در خود دارد و گردشگر از این پارک می تواند به خوبی آنها را نیز مشاهده کند. سومین بنای زیبای این پارک، خانه هنرمندان به نام پالازا  دلارته است. این خانه در سال ۱۹۳۳ میلادی توسط جیوانی موزیو ساخته شده است. از دیگر جاذبه های این پارک نیز می توان به آکواریوم عمومی آرنا سیویکا و برج توره برانکا اشاره کرد.

پیناکوتئا دبرِرا

پیناکوتئا دبرِرا دارای زیباترین مجموعه های نقاشی و آثار هنری است.

طاق صلح

۱  طاق صلح یکی از آثار تاریخی و معماری بسیار زیبای میلان است.

۲  طاق صلح که در زمان جنگ، نماد صلح اروپایی ها بوده در قرن ۱۹ میلادی افتتاح شده است و در بر گیرنده بلوار اصلی شهر و در کنار پارک سمپیونه و قلعه اسفورزسکو قرار دارد.

۳  طاق صلح، دروازه ورودی شهر میلان نیز به شمار می رود.

مد در میلان

۱  میلان شهر و مرکز اصلی مد ایتالیا است و معروف‌ترین شرکتهای مد جهان مانند: آرمانی، ورساچه، پرادا، دولچه و گابانا، میو میو و … همچنین کمپانی معروف ری بن در میلان وجود دارد

۲  شهر میلان در کنار پاریس، لندن، توکیو ونیویورک بعنوان پایتخت مد در جهان مطرح شده‌است. گرچه شهرهای بزرگ دیگری همچون رم و فلورانس نیز در زمینه مد فعال هستند اما میلان بعنوان شهر مد در سطح ایتالیا شناخته شده‌است.

مراکز خرید میلان

گالریا ویتوریو امانوئل دوم:

 این مکان با فروشگاه هایی بسیار شیک و مجلل و مدرن در قصری تاریخی متعلق به قرن نوزدهم قرار دارد. سقف گنبدی و شیشه ای این مکان از جاذبه‌های آن است.کالاهایی با برندها و مارک های معروف و معتبر جهانی در این فروشگاه ها به فروش می رسند. کافه ها و کتاب فروشی ها ، رستوران ها و نقره فروشی ها ، همه در این مکان بزرگ جمع شده اند

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.