Embassy documents
cincu
مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا
spain3
مدارک مورد نیاز سفارت اسپانیا
paris2
مدارک مورد نیاز سفارت فرانسه
مدارک مورد نیاز سفارت سوئیس
مدارک مورد نیاز سفارت کانادا
مدارک مورد نیاز سفارت انگلیس
africa
مدارک مورد نیاز سفارت آفریقای جنوبی
australia
مدارک مورد نیاز سفارت استرالیا

⇐ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا (به ایتالیایی: Repubblica Italiana) کشوری است که در اروپای جنوبی قرار گرفته و پایتخت آن، شهر تاریخی رم است. این کشور، هشتمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیرهٔ سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید. کشور ایتالیا به دلیل شکل ظاهری قلمرو آن به کشور چکمه معروف است.واحد پول این کشوریورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا حدود ۶۰٫۴ میلیون نفر است و ۹۳/۹ درصد مردم آن مسیحی هستند. ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپاو بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد. دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا هم در داخل سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود.رم به عنوان پایتخت امپراطوری رم و اقامتگاه پاپ برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود. پس از فروپاشی امپراتوری روم، منطقهٔ ایتالیا به مناطق و شهرهای خودگردان بسیاری تقسیم شده‌بود (ازجمله جمهوری ونیز و دولت کلیسا) ولی واحدهای مختلف سیاسی در منطقه ایتالیا در سال ۱۸۶۱ متحد شده و کشور کنونی ایتالیا را به‌وجود آوردند. نام ایتالیا و روم باستان  مناسبات تاریخی فراوانی با ایران دارد و از نظر نژادی و فرهنگ با ایرانیان قرابت دارد.

⇐اسپانیا (به اسپانیایی : España) با نام رسمی پادشاهی اسپانیا (به اسپانیایی : Reino de España) کشوری مستقل در شبه جزیره ایبری واقع در اروپای غربی و عضو اتحادیه اروپا است. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و تنگه جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه،آندورا وخلیج بیسکای و ازغرب و شمال غرب باپرتغال واقیانوس اطلس هم‌مرز است.مرز اسپانیا با پرتغال «به طول ۱۲۱۴ کیلومتر» طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.زبان رسمی مردم اسپانیا،اسپانیایی است. اسپانیایی زبان مادری ۴۸۳ میلیون نفر شناخته می‌شود و تعداد کل سخنوران این زبان به ۵۷۰ میلیون نفر می‌رسد. قلمروی اسپانیا افزون بر سرزمین اصلی شامل جزایر بالئاری در دریای مدیترانه، جزایر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، دوشهرخود مختار سئوتا و ملیله درآفریقای شمالی هم‌مرز با کشورمراکش و چندین جزیره مسکونی و غیر مسکونی دیگر از جمله آلبوران، شافاریناس، آلوزماس و ولز د لا گومرا می‌باشد. با مساحت ۵۰۵٬۹۹۰ کیلومتر مربع، اسپانیا کمی بزرگتر ازترکمنستان و از لحاظ بزرگی دومین کشور بزرگ اروپای غربی وپنجمین کشور بزرگ اروپاست.

⇐فرانسه (به فرانسوی: La France) با عنوان رسمی جمهوری فرانسه (به فرانسوی: République française) یکی از کشورهای اروپای غربی است که دارای منطقه ها وقلمرو های بسیاری در آن سوی است. فرانسه یکی از سه کشوری است که سواحلی هم دردریای مدیترانه و هم در اقیانوس اطلس دارد (دو کشور دیگر عبارتند از اسپانیا و مراکش). به دلیل شکل نقشه این کشور، در زبان فرانسوی به آن لقب l’Hexagone (معنی:شش ضلعی) داده‌اند. فرانسه از جنوب با آندورا واسپانیا، از شرق باایتالیاوسوئیس وآلمان ولوکزامبورگ وبلژیک، از جنوب باموناکومرز زمینی دارد. همچنین از طریق کانال مانش بابریتانیا هم‌مرز است.بر پایه مساحت، فرانسه بزرگ‌ترین کشوراروپای غربی واتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا  به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه فراتر از ۶۷/۲ میلیون تَن است که با این شمار، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت پس ازآلمان در اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد.پایتخت فرانسه، شهرپاریس است. این شهر بزرگ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است. قانون اساسی فرانسه برپایه یک همه پرسی در ۴ اکتبر ۱۹۵۸ به رسمیت رسیده‌است. این قانون تأکید بر ایجاد کشوری سکولار و دموکرات دارد که مردم در آن، حق حاکمیت را ایجاد می‌کنند. اعلامیه حقوق انسان و شهروند که در انقلاب فرانسه تدوین شد و در گونه خود یکی از نخستین سندهای تاریخی در این زمینه به‌شمار می‌آید، به گونه‌ای بیانگر باورهای این کشور است.

⇐سوئیس یا سویس  با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس (به لاتین: Confoederatio Helvetica)، کشوری محصور در خشکی است که در تلاقی اروپای غربی ، مرکزی  و جنوبی واقع شده این جمهوری فدرال متشکل از ۲۶کانتون است که مقامات فدرال آن در برن مستقرند.سوئیس از جنوب باایتالیا، از غرب بافرانسه، از شمال با آلمان واتریش و از شرق بالیخن اشتاین همسایه است. این منطقه از نظر جغرافیایی بین فلات سوئیس،رشته کوه آلپ وژورا تقسیم شده‌است و مساحت کل آن ۴۱٬۲۸۲ کیلومتر مربع، و وسعت آن ۳۹٬۹۹۷ کیلومتر مربع است. با آنکه بخش اعظم منطقه را رشته کوه آلپ اشغال می‌کند، اما اکثر جمعیت ۸٫۵ میلیون نفره سوییس بیشتر در فلات متمرکز شده‌اند. بزرگترین شهرها و مراکز اقتصادی سوییس در قسمت فلات آن واقع شده‌اند. از جمله زوریخ ، ژنو و بازل در این شهرها دفاتر مختلف سازمانهای بین‌المللی، از جمله ستاد مرکزی فیفا، دومین دفتر بزرگ سازمان ملل و ساختمان اصلی بانک تسویه حساب های بین المللی، قرار دارد. فرودگاه‌های بین‌المللی اصلی سوئیس نیز در این شهرها واقع شده‌اند.این کشور ۸٬۶ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد.سوئیس کشوری است به صورت جمهوری فدرال تک کانتون و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند. پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر ژنو وزوریخ هستند. سوئیس یکی ازکشورهای پر توسعه انسانی در جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۸۰۰۰۰ دلار برای هر نفراز بالاترین‌ها در جهان است.سوئیس کشوری چندزبانه است و در آن چهار زبان آلمانی ،فرانسوی،ایتالیایی و رومانش جزو زبان های سوئیس شناخته می‌شوند.

⇐کانادا (به انگلیسی وفرانسوی: Canada) کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از شرق تااقیانوس اطلس ، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. کانادا با مساحت ۹٬۹۸۴٬۰۰۰ کیلومتر مربع ، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت وچهارمین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده ، طولانی‌ترین مرز زمینی در جهان است.پایتخت کانادا اتاوا وتورنتو بزرگترین شهرآن کشور است. بخش زیادی ازسرزمین کانادا به دلیل سرما و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.حکومت کانادا یک دموکراسی _ پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است. ساختار حکومت کانادا از پادشاه با ملکه ،دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام ، دولت‌های ایالتی وفرماندار کل که به عنوان نمایندهٔ ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است. رأی دهندگان کانادا وشهروندان نیز در قاعدهٔ این هرم قرار می‌گیرند. این کشور توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته‌اند.الیزابت دوم ملکهٔ بریتانیا، ملکهٔ کشور کانادا نیز هست و قانون به امضاء و به نام او رسمیت وضمانت اجرایی پیدا می‌کند.کانادامنابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است.

اِنگلستان (به انگلیسی: England) یکی از چهار کشور تشکیل‌دهنده پادشاهی ایالت متحده بریتانیا کبیر و ایرلند شمالی و پراهمیت‌ترین بخش آن است که نیمه جنوبی جزیره بریتانیا کبیر را تشکیل می‌دهد.انگلستان وسیع‌ترین، پرجمعیت‌ترین و ثروتمندترین کشور پادشاهی متحده بریتانیا می‌باشد و پایتخت آن شهر لندن است.این کشور از شمال بااسکاتلند و از غرب باولز هم‌مرز است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال است و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت وجزیره من اشاره کرد. شهرلندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.انگلستان به همراه اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی کشور پادشاهی متحد بریتانیا را تشکیل می دهند .مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن تا واپسین سرشماری در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۴٬۳۱۶٬۶۰۰ نفر بوده‌است

آفریقای جنوبی (به انگلیسی: South Africa) با نام رسمی جمهوری آفریقای جنوبی (به انگلیسی: Republic of South Africa، RSA) کشوری در جنوب آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند است. این کشور باجمعیتی برابر ۵۹٫۶ میلیون تن چهارمین کشور پر جمعیت درآفریقای زیر صحرا (sub-saharan africa) می‌باشد.آفریقای جنوبی دو کشورلسوتو و اسواتینی را در دل خود جای داده‌است به گونه ای که کشور لسوتو در درون آفریقای جنوبی محصور شده و تنها با آفریقای جنوبی مرز مشترک دارد ولی کشور اسواتینی با اینکه در آفریقای جنوبی جای گرفته اما از سوی خاور با کشور موزامبیک مرز مشترک دارد.آفریقای جنوبی همچنین از سوی شمال خاوری با زیمباوه و از شمال بابوتسوانا و از شمال باختری با نامبیا و از سوی خاور با موزامبیک مرز مشترک دارد.آفریقای جنوبی در دو سوی خود به دو اقیانوس هند و اطلس می‌رسد به گونه ای که از جنوب خاوری با اقیانوس هند و از سوی جنوب باختری به اقیانوس اطلس پیوند می‌خورد.این کشور سه پایتخت گوناگون دارد: قوه مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون، و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین مستقر است. پرجمعیت‌ترین شهر این کشور ژوهانسبورگ (با جمعیتی نزدیک به شش میلیون تن) است.

جمهوری آفریقای جنوبی به سه دلیل تکاملی متفاوت را نسبت به دیگر کشورهای آفریقایی تجربه کرده‌است. اول اینکه مهاجرت از اروپا کمی بعد از این‌که کمپانی هند شرقی هلند ایستگاهی در مکان امروزی کیپ تاون  ایجاد کرد، آغاز شد. دومین اهمیت راهبردی آبراه کیپ تاون است که با بسته شدن کانال سوئز در طی جنگ 6 روزه اهمیت آن بیشتر مسجل شد و مورد سوم این که منابع کانی غنی این منطقه باعث اهمیت بیشتر این کشور در میان کشورهای غربی به ویژه در اواخر سدهٔ نوزدهم شد که بعدها در دوران جنگ سرد اهمیت بیشتری پیدا کرد.به دلیل مهاجرت آفریقای جنوبی از لحاظ نژادی بسیار متنوع است. بزرگ‌ترین جمعیت‌های دو رگه و ارو و هندی در آفریقا در این کشور مستقر هستند.سیاه پوستان  ۸۰٫۹ درصد مردم این کشور را تشکیل می‌دهند و از این رو بزرگ‌ترین گروه نژادی این کشورند. سفید پوستان با جمعیتی برابر ۷٫۸ درصد کل اقلیت نژادی در این کشور هستند. بیشینهٔ مردم این کشور مسیحی‌اند ولی گروه اندکی از مسلمانان (نزدیک به دو درصد جمعیت کل) نیز در آن زندگی می‌کنند.

استرالیا (به انگلیسی : Australia) با نام رسمی قلمرو همسود استرالیا (به انگلیسی : Commonwealth of Australia) یک کشور مستقل است که از سرزمین اصلی قاره استرالیا، جزیره تاسمانی و جزایر کوچکتر متعددی تشکیل شده‌است. این کشور از نظر مساحت بزرگترین کشور اقیانوسیه و ششمین کشور بزرگ جهان است. جمعیت استرالیا نزدیک به ۲۶ میلیون نفر ومساحت آن ۷٬۶۱۷٬۹۳۰ کیلومتر مربع (۲٬۹۴۱٬۳۰۰ مایل مربع) می‌باشد. استرالیا کشوری با نرخ شهرنشینی بسیار بالا است و بیشتر شهرهای این کشور در ساحل شرقی متمرکز هستند.کانبرا پایتخت کشور است، در حالی که بزرگترین شهر سیدنی است و سایر مناطق کلانشهری مهم شامل ملبورن، بریزین، پرث و آدلاید است.بومیان استرالیا از حدود ۶۵۰۰۰ سال پیش، قبل از ورود اولین کاشفان هلندی در اوایل سده هفدهم، که آن رانیوهلندنامیده بودند، در این قاره ساکن بودند. در سال ۱۷۷۰، نیمه شرقی استرالیا توسط بریتانیای کبیر تسخیر شد. در زمان هجوم طلا در دهه ۱۸۵۰، بیشتر قاره توسط مهاجران اروپایی اکتشاف شد و پنج مستعمره دیگر تأسیس شد. در ۱ ژانویه ۱۹۰۱، شش مستعمره با هم متحد شدند و مشترک المنافع استرالیا را تشکیل دادند. استرالیا از آن زمان یک سیستم سیاسی لیبرال دموکراتیک باثبات را حفظ کرده‌است که به عنوان یک سلطنت قانون اساسی پارلمانی فدرال عمل می‌کند که شامل شش ایالت و ده قلمرو است.استرالیا قدیمی‌ترین، مسطح‌ترین، و خشک‌ترین قاره مسکونی است، با کمترین خاک حاصلخیز. این کشور بسیار متنوع است و وسعت آن تنوع زیادی از مناظر وآب و هوا را به آن می‌دهد، بابیابان ها در مرکز،جنگل‌های بارانی استوایی در شمال شرقی و رشته کوه ها در جنوب شرقی. استرالیا درآمد خود را از منابع مختلف، از جمله صادرات مرتبط بامعدن ، ارتباطات از راه دور،بانکداری، تولید و آموزش بین‌المللی تولید می‌کند. استرالیا کشوری بسیار توسعه یافته و دارای دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است. این کشور دارای یک اقتصاد پردرآمد است و دارای رتبه دهم درآمد سرانه در جهان است. استرالیا یک قدرت منطقه ای است و سیزدهمین هزینه نظامی در جهان را دارد. مهاجران ۳۰ درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، که بالاترین نسبت در میان کشورهای اصلی غربی است. استرالیا با داشتن هشتمین شاخص توسعه انسانی و نهمین رتبه برتر دموکراسی در سطح جهان تا سال ۲۰۲۰، از نظر کیفیت زندگی، سلامت، آموزش، آزادی اقتصادی، آزادی‌های مدنی، و حقوق سیاسی، با تمام موارد اصلی خود، رتبه بالایی دارد. این کشور عضو گروه‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد،G20، مشترک المنافع ملل، ANZUS, AUKUS, Five Eyes, Quad ,OECD, WTO, APEC، مجمع جزایر اقیانوس آرام و جامعه اقیانوس آرام است.